Анулома-вілома – йогического дихання для поліпшення здоров’я

Kuvalyanand Свамі одного разу сказав: “Йога має повідомлення для організму людини, для людського розуму і людського духу.”

Це прописна істина, як здорове тіло є найважливішою умовою для успіху і щастя в житті. Люди все частіше переконані, що йога робить для гарного здоров’я, достатку і щастя в сучасній напруженого життя і не тільки здійснювати режим.

У цій статті ми обговоримо Anuloma-Viloma (поперемінне дихання) пранаяма. Пранаяма просто означає належне “управління” життєвої сили – прани. Хоча основний принцип залишається тим же, багато різних типів пранаями були розроблені, кожен зі своєю власною унікальною технікою. Anuloma-Viloma або Наді шуддха пранаями (пранаяма нерва очищення) є одним такого роду і вважається однією з основних форм.

Практика Anuloma Viloma кілька, як загін, який регулює рух на дорогах, стежить за їх чистотою, благоустроєм і т.д., і утримує рух транспорту гладко й ефективно. Метод включає в себе вдихання (Pooraka) через одну ніздрю і навпаки. Тому ця пранаяма вілома ім’я Анулома, тобто поперемінне дихання.

Практикувати це, ви повинні сидіти в будь-який з йогічних поз сидячи. Почнемо з того, вести нормальне дихання застосування мула бандхи (тобто зручні скорочення анальний). Підтримка стабільного мула бандха, вдихати і видихати повністю. Переконайтеся, що мула бандха не ослаб під час процесу. Пауза на деякий час між вдиху і видиху. Зробіть глибокий вдих через ліву ніздрю і видихніть через праву, потім вдих через праву і через ліву. Продовжуйте дихати таким чином, тобто по черзі з лівого і правого ніздрів, від одного до трьох хвилин.

Після досягнення рівня комфорту в цьому випадку, ви можете перейти до наступної стадії. Закрийте праву ніздрю великим пальцем правої руки, залишаючи другу чотири пальці разом. Тепер, повільно вдихаємо через ліву ніздрю з постійною швидкістю. Повторіть з іншою ніздрею. Вдихаючи, підніміть плечі і розширити груди приймаючи ребрами вгору. Нижня область живота, однак, має бути проведено дюйма

Переваги: ​​дихальна прохід очищається і це готує одна свердловина для практики пранаями інші. Дихання стає легким і регульованим. Розум стає і серцебиття ритмічними. Також сприяє підвищенню концентрації, пам’яті та інших розумових здібностей.

Протипоказання: Сильні болі в животі, набряк за рахунок апендицит, збільшення печінки, дуже тонкий кишечник або кишечника, порушення легенів, важкі інфекції горла, зростання в ніс (поліпа) або блокування носових проходів через холод, і т.д. .

Увага: читач цієї статті, повинні проявляти всі запобіжні заходи, перш ніж слідувати будь-якої з асан з цієї статті і сайт. Щоб уникнути будь-яких проблем при виконанні асан, він повідомив, що ви зверніться до лікаря та інструктор з йоги. Відповідальність лежить виключно на читача, а не з сайту або письменник.